درباره چوبریزان

با پیشرفت علم و تکنولوژی نسبت به محیط زیست خود آگاه تر شده ایم . تعارض صنعت و تکنولوژی با محیط زندگانی ، بشر را بر آن داشته تا در این باره چاره ای بندیشد.
برداشت بی رویه از منابع جنگلی جهان جهت استفاده از الوار و فرآورده های چوبی آن از بارزترین تاثیر انسان در تخریب محیط زیست است . از جانب دیگر توجه انسان به چوب های خوش نقش و نگار و تقاضای روز افزون بازار مصرف برای این فرآورده طبیعی اندیشمندان و صنعت گران را برآن داشته تا محصولاتی جایگزین برای پاسخ به تقاضای بازار به صورت مصنوعی ابداع و تولید نماید.
اختراع روکش های ملامینه با دارا بودن نقوش زیبا ، متنوع در بردارنده خوش نگار ترین چوب های جهان و انگاره های بدیع که حاصل ذهن خلاق و ذوق هنری بشر است و چسباندن این روکش ها بر روی صفحات چوبی حاصل از ضایعات چوبی و درختی در مقیاسی انبوه یکی از اقدامات شایسته و موثر در حفاظت از منابع جنگلی جهان محسوب می شود.
این موضوع از دوجهت دارای اهمیت می باشد. اول اینکه محصولات روکش شده ملامینه چنانچه در طبیعت پراکنده گردد به سرعت تجزیه گردیده و هیچ گونه آلودگی زیست محیطی ایجاد نمیکند.

دوم اینکه هر کسی با مراجعه به بازار مصنوعات چوبی با توجه به تنوع فراوان روکش ملامینه و مشابهت دقیق آن با انواع نمونه های طبیعی چوب با انتخاب کالای دلخواه خود دیگر تمایل چندانی به مشابه طبیعی ندارد و این یکی از شاهکارهای ابداع بشر در حمایت و حفظ محیط زیست محسوب می گردد. شرکت چوب ریزان پارس با آگاهی از وظیه ملی خود ، بزرگترین کارخانه تولید روکش های ملامینه را در شهرک صنعتی بزگ شیراز با ظرفیت سالیانه ۶۰٫۰۰۰٫۰۰۰ متر مربع احداث نموده است .

04-300x199
Shasi-011-768x435 (1)

شرکت چوب ریزان پارس با درک این رسالت و نگرش تخصصی به این حرفه و با بکارگیری پیشرفته ترین ماشین آلات تکنولوژی روز جهان نسبت به خرید و احداث دو خط تولید پرظرفیت از شرکت Tocchio ایتالیا و شرکت WIZ آلمان و با استفاده از زبده ترین کارشناسان و متخصصان این صنعت و اعمال روش های مدیریتی کارآمد و بهبود مستمر کیفیت و استفاده از بهترین مواد اولیه اروپا در سطحی قابل مقایسه با محصولات مشابه آلمانی و ایتالیایی ، روکش های ملامینه را به بازار عرضه مینماید. محصولات تولیدی شرکت چوب ریزان پارس به عنوان مواد واسطه ای کارخانجات پرس زمان کوتاه (Short cycle) در سطحی از کیفیت قرار دارد که صنعتگران عزیز در سراسر کشور تفاوتی بین این محصولات با مشابه اروپایی آن احساس نمی کنند . شرکت چوبریزان پارس با آگاهی از رسالت خود و پیروی از آن و احساس مسئولیت در مقابل مشتریان به یاری خداوند بزرگ به سوی آینده ای روشن و مطمئن گام برداشته و در راه اعتلای صنعت کشور عزیزمان ایران و اشتغال جوانان این مرز و بوم لحظه ای درنگ نخواهد کرد .

05-300x199
06-300x199 (1)

 20,031 بازدید کل,  20 بازدید امروز